| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Designed to work well on stone, glass, ceramics, porcelain and non-ferrous metals.
| Material: | Silicon carbide |
| RPM (Max.): | 25000rpm |
| Length: | 40mm |
| Working Diameter: | 4.8mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |