| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Ideal for sharpening, deburring and general purpose grinding on harder materials including stone, glass, ceramic, porcelain, gemstones and non-ferrous metals.
| Colour: | Green |
| Material: | Silicon carbide |
| Length: | 39mm |
| Depth: | 20mm |
| Working Diameter: | 10.3mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |