| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Fast cutting sharp teeth for greater material removal.
| Colour: | Silver |
| Material: | Carbide |
| RPM (Max.): | 35000rpm |
| Length: | 45mm |
| Working Diameter: | 6.4mm |
| Shank Diameter: | 3.2mm |