| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
The cordless 6-in-1 gas-torch; the only soldering iron that combines a multitude of applications in one tool, thanks to its ability to use 6 interchangeable tips.
| Colour: | Black and Silver |
| Material: | Metal and Plastic |
| Fuel Capacity: | 17ml |
| Operating Time: | 90min |
| Width: | 25mm |
| Length: | 210mm |
| Operating Temperature: |
|
| Weight: | 0.14kg |