| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Material: | Steel |
| Shade Colour: | Amber |
| Shade Material: | Glass |
| Shape: | Globe / Tiered |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 10 x Bulbs |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 223 - 240V |
| Height: | 1010mm |
| Diameter: | 1050mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |