| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Grey |
| Finish: | Matt |
| Material: | Die-Cast Aluminium |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Surface |
| Lamp Base: | N/A |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | Integrated LEDs |
| Colour Temperature: | 4000K |
| Colour Spectrum: | Daylight |
| Lumen Output: | 400lm |
| Lumen per Watt: | 38lm/W |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 10.5W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 230mm |
| Width: | 101mm |
| Depth: | 32mm |
| IP Rating: | IP54 (dust-protected + splash-resistant) |