| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Material: | Steel & Plastic |
| Lamp Shape: | Tube |
| Number of Bulbs: | 2 x Bulbs |
| Colour Spectrum: | Ultra Violet |
| Effective Area: | 100²m |
| Wattage: | 10W |
| Height: | 262mm |
| Width: | 395mm |
| Depth: | 90mm |
| Cable Length: | 1130mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |