| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Material: | Steel |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Diffuser Material: | Glass |
| Shape: | Bell |
| Style: | Classic |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 6 x Bulbs |
| Wattage: | 60W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Height: | 533mm |
| Length: | 1605mm |
| Diameter: | 355mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |