| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black, Graphite or White |
| Finish: | Matt |
| Material: | Die Cast Aluminium |
| Mounting Type: | Recessed |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Cutout: | ø83mm |
| Wattage: | 50W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Depth: | 110mm |
| Diameter: | 94mm |
| Insulation Class: | II |
| IP Rating: | IP23 (sheltered use, protected against spray up to 60° from vertical) |