| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Material: | Polycarbonate |
| Bulb Colour: | Opal |
| Lamp Base: | E14 |
| Lamp Shape: | Candle |
| Lamp Type: | C35 |
| Lamp Technology: | LED |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 450lm |
| Lumen per Watt: | 90lm/W |
| Colour Rendering Index (CRI): | 80 CRI |
| Beam Angle: | 180° |
| Dimmable: | Yes |
| Lamp Life Hours: | 25000hrs |
| Wattage: | 5W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 106mm |
| Diameter: | 37mm |