| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Light greyish |
| Material: | Flexible circuit board |
| Bulb Colour: | Clear |
| Lamp Base: | Integrated LED(s) |
| Lamp Shape: | Strip |
| Lamp Type: | COB |
| Lamp Technology: | LED |
| LED Chip: | COB LED |
| LED's / Meter: | 30 x LED/m |
| Colour Spectrum: | RGB |
| Lumen Output: | R > 10lm/m G > 35lm/m B > 10lm/m |
| Colour Rendering Index (CRI): | - |
| Beam Angle: | 120° |
| Dimmable: | No |
| Lamp Life Hours: | 30000hrs |
| Wattage: | 14.4W |
| Watt per Meter: | 7.2W/m |
| Voltage: | 12V DC |
| Width: | 10mm |
| Length: | 2000mm |
| IP Rating: | IP65 (dust-tight + protected against water jets) |