| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Material: | Polycarbonate |
| Bulb Colour: | Opal |
| Lamp Base: | G23 |
| Lamp Type: | PL |
| Lamp Technology: | LED |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 600lm |
| Lumen per Watt: | 100lm/W |
| Colour Rendering Index (CRI): | 80 CRI |
| Beam Angle: | >120° |
| Dimmable: | No |
| Lamp Life Hours: | 30000hrs |
| Wattage: | 6W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 236mm |
| Width: | 32mm |