| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Clear |
| Material: | Plastic |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Diffuser Material: | Plastic |
| Lamp Technology: | N/A |
| Number of Bulbs: | Integrated LEDs |
| Colour Spectrum: | RGB |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 19.2W |
| Voltage: | 3V |
| Length: | 10000mm |
| IP Rating: | IP44 (splash-resistant, bathrooms and sheltered outdoor areas) |