| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Material: | Metal |
| Bulb Colour: | Clear |
| Bulb Material: | Glass |
| Lamp Base: | E14 |
| Lamp Shape: | Golf Ball |
| Lamp Type: | Oven |
| Lamp Technology: | Incandescent |
| Colour Temperature: | 2700K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 100lm |
| Lamp Life Hours: | 1000hrs |
| Wattage: | 25W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Length: | 77mm |
| Diameter: | 44mm |