| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Material: | Polycarbonate |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Diffuser Finish: | Clear |
| Mounting Type: | Recessed |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Dimmable: | No |
| Cutout: | ΓΈ65-70mm |
| Wattage: | 7W |
| Depth: | 35mm |
| Diameter: | 90mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |
| Technical Document: | Download |