| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Material: | Die Cast Aluminium and Polycarbonate |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Lamp Base: | Integrated LED(s) |
| Lamp Technology: | LED |
| Colour Temperature: | 6500K |
| Lumen Output: | 2200lm |
| Lumen per Watt: | 73.33lm/W |
| Cutout: | 60mm |
| Battery Voltage: | 3.2V |
| Battery Charge Time: | 5 - 6 hours with direct sunlight |
| Battery Life: | Up to 12 hours |
| Wattage: | 30W |
| Voltage: | 6V |
| Height: | 198mm |
| Width: | 264mm |
| Depth: | 44mm |
| Size: | 81 x 40mm |
| IP Rating: | IP65 (dust-tight + protected against water jets) |
| Technical Document: | Download |