| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Polished |
| Material: | Grade 18/10 Stainless Steel |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Shape: | L Frame |
| Style: | Rounded |
| Brackets: | 2 |
| Number of Grab Angles: | 2 |
| Angle: | 90° |
| Height: | 415mm |
| Length: | 415mm |
| Diameter: | 32mm |
| Projection: | 95mm |