| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Disclaimer: Clearance Sale Products are brand-new and fully functional, but packaging may be badly damaged. The item is backed by our standard warranty and return policy.
| Colour: | Black |
| Material: | Metal |
| Diffuser Colour: | Clear |
| Mounting Type: | Surface |
| Lamp Base: | N/A |
| Lamp Technology: | LED |
| LED Chip: | COB |
| Number of Bulbs: | Integrated LEDs |
| Colour Temperature: | 6500K |
| Colour Spectrum: | Daylight |
| Lumen Output: | 650lm |
| Lumen per Watt: | 65lm/W |
| Beam Angle: | 120° |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 240V, 50Hz |
| Height: | 76mm |
| Width: | 99mm |
| Depth: | 26mm |
| IP Rating: | IP65 (dust-tight + protected against water jets) |