| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Blue and White |
| Material: | Plastic |
| Plug Type: | Straight Connector |
| Number of Pins: | 3 |
| Poles: | 2 Pole + Earth |
| Current: | 32A |
| Voltage: | 230V |
| Width: | 93mm |
| Length: | 158mm |
| IP Rating: | IP67 (dust-tight + protected against temporary immersion) |