| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Satin |
| Material: | Stainless steel |
| Mounting Type: | Inset |
| Number of Bowls: | 1 Bowl |
| Height: | 175mm |
| Width: | 500mm |
| Length: | 860mm |
| Large Bowl Width: | 350mm |
| Large Bowl Length: | 400mm |
| Large Bowl Depth: | 160mm |
| Waste Plug Diameter: | 118mm for a 90mm Waste Basket |
| Cutout Width: | 482mm |
| Cutout Length: | 842mm |
| Suitable Cabinet Size: | 450mm |
| Thickness: | 0.6mm |
| Technical Document: | Download |