| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Material: | Nylon |
| Fastening Capacity (Max.): | 110mm |
| Loop Tensile Strength (Min.): | 225N |
| Width: | 4.6mm |
| Length: | 390mm |
| Thickness: | 1.4mm |
| Operating Temperature: | -40°C to +80°C |
| Pack Size: | 100pk |
| Technical Document: | Download |