| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Blade Colour: | Light Wood |
| Blade Material: | ABS |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Number of Blades: | 3 x Blades |
| Colour Temperature: | CCT (3000K / 4000K / 6000K) |
| Colour Spectrum: | CCT - Warm White / Daylight / Cool White |
| Motor Model: | DC |
| Blade Sweep Selection: | For rooms up to 10 m² (3.2m x 3.2m) |
| Remote: | Included |
| Speed Settings: | 6 Speeds |
| Wattage: | 33W |
| Lamp Wattage: | 54W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 250mm |
| Diameter: | 1000mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |