| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Gold |
| Finish: | Satin |
| Material: | K9 Crystals & Metal |
| Mounting Type: | Ceiling Mount |
| Style: | 3 Tier |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 4 x Bulbs |
| Wattage: | 160W (4 x 40W) |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 500mm |
| Diameter: | 400mm |
| Chain Length: | 1000mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |
| Weight: | 8kg |