| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Charcoal Grey & Smoke Crystals |
| Finish: | Matt |
| Material: | K9 Crystals & Metal |
| Mounting Type: | Ceiling Mount |
| Style: | 5 Tier |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 6 x Bulbs |
| Wattage: | 240W (6 x 40W) |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 680mm |
| Diameter: | 550mm |
| Chain Length: | 1000mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |
| Weight: | 16kg |