| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Gun Metal |
| Finish: | Matt |
| Material: | Glass and Metal |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Diffuser Material: | Glass |
| Shape: | Globe / Tiered |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 5 x Bulbs |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 240V |
| Height: | 1260mm |
| Width: | 540mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |