| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Disclaimer: Clearance Sale Products are brand-new and fully functional, but packaging may be badly damaged. The item is backed by our standard warranty and return policy.
| Colour: | Black |
| Shade Colour: | Opal |
| Mounting Type: | Floor Mount |
| Shape: | Rounded |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 260mm |
| Width: | 280mm |
| Diameter: | 200mm |
| IP Rating: | IP44 |