| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Gold |
| Finish: | Metallic |
| Material: | Metal |
| Ceiling Cup Colour: | Gold |
| Ceiling Cup Finish: | Metallic |
| Shade Colour: | Opal |
| Shade Finish: | Matt |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Round |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | Available in G9 and E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 3W for the small, 40W for the medium and Large |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 1560mm |
| Shade Diameter: | 150mm, 200mm & 250mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |