| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
K. Light decorative LED bulb. Designed for exposed fixtures and statement lighting, it elevates décor while saving energy. Enjoy beautiful ambient light with the reliability of K. Light. Featuring vintage-style filament aesthetic.
| Colour: | Clear |
| Bulb Material: | Glass |
| Lamp Base: | E27 |
| Lamp Shape: | Golf Ball |
| Lamp Type: | G95 |
| Lamp Technology: | LED Filament |
| Colour Temperature: | 2200K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 360lm |
| Lumen per Watt: | 90lm/W |
| Dimmable: | Yes |
| Lamp Life Hours: | 1500 hrs |
| Wattage: | 4W |
| Voltage: | 240V |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |