| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or Satin |
| Finish: | Semi-Matt |
| Material: | Metal |
| Diffuser Colour: | White |
| Diffuser Finish: | Frosted |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Lamp Technology: | LED SMD |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 850lm |
| Lumen per Watt: | 85lm/W |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 70mm |
| Length: | 610mm |
| Depth: | 120mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |