| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Satin Chrome |
| Material: | Metal |
| Shade Colour: | Frosted |
| Shade Material: | Alabaster Glass |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 250mm |
| Width: | 130mm |
| Depth: | 250mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |