| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Black or Gold |
| Finish: | Metallic |
| Material: | Metal |
| Shade Colour: | Frosted |
| Shade Material: | Glass |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Linear |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | G9 |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | 4 x Bulbs |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 14W (4 x 3.5W) |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 1650mm |
| Width: | 120mm |
| Length: | 850mm |
| Shade Diameter: | 120mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |