| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Opal |
| Material: | Glass |
| Shade Colour: | Opal |
| Shade Material: | Glass |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 1600mm |
| Diameter: | 200mm |
| Shade Height: | 300mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |