| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in Water Blue, Smoke or Cognac |
| Material: | Metal |
| Ceiling Cup Colour: | Chrome, metal |
| Diffuser Material: | Glass |
| Shade Colour: | Available in Water Blue, Smoke or Cognac |
| Shape: | Oval |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 60W |
| Voltage: | 220 - 240V |
| Cord Length: | 1200mm |
| Shade Diameter: | 200mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |