| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Beige |
| Finish: | Matt |
| Material: | Metal |
| Shade Colour: | Paper String |
| Shade Finish: | Paper String |
| Lamp Base: | E27 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Wattage: | 40W |
| Shade Height: | 175mm |
| Shade Diameter: | 325mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |