| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Available in White or Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Recessed |
| Shape: | Round |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | GU10 |
| Number of Bulbs: | 1 x Bulb |
| Cutout: | ΓΈ60mm |
| Wattage: | 7W |
| Voltage: | 230V |
| Depth: | 75mm |
| Diameter: | 81mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |