| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Orange and Silver |
| Finish: | Chrome |
| Material: | Metal |
| Shade Material: | Glass |
| Shape: | Dome / Jar / Linear / Cluster |
| Style: | Modern |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 15 x Bulbs |
| Wattage: | 40W |
| Voltage: | 230V |
| Cord Length: | Assorted |
| Ceiling Cup Width: | 350mm |
| Ceiling Cup Length: | 1010mm |
| Ceiling Cup Depth: | 1010mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |