| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Silver |
| Finish: | Gloss |
| Material: | Metal |
| Shade Colour: | Clear |
| Shade Material: | K9 Crystals |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Round |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 6 x Bulbs |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 240W (6 x 40W) |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 243mm |
| Diameter: | 400mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |
| Weight: | 14Kg |