| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Aluminium |
| Diffuser Colour: | Available in Black or Frosted |
| Diffuser Finish: | Frosted |
| Diffuser Material: | Polycarbonate |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Rectangular |
| Style: | Contemporary |
| Lamp Base: | Integrated LED |
| Lamp Technology: | LED |
| Number of Bulbs: | Integrated LEDs |
| Colour Temperature: | 3000K / 4000K / 6000K |
| Colour Spectrum: | Warm White / Natural White / Cool White |
| Lumen Output: | 4000lm |
| Lumen per Watt: | 125lm/W |
| Dimmable: | On Request |
| Wattage: | 32W |
| Voltage: | 24V |
| Height: | 65mm |
| Width: | 40mm |
| Length: | 1m |
| Cord Length: | 1500mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |