| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Chrome |
| Finish: | Chrome |
| Material: | Crystal |
| Ceiling Cup Colour: | Dark Grey |
| Ceiling Cup Finish: | Matt |
| Mounting Type: | Ceiling Mount |
| Style: | Cylindrical |
| Lamp Base: | E14 |
| Number of Bulbs: | 54 x Bulbs |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 2160W (54 x 40W) |
| Voltage: | 230V |
| Height: | 3700mm |
| Diameter: | 600mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |
| Technical Document: | Download |