| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lecico is proud to offer a range of Medical wall-hung basins that are designed for health, pharmaceutical, and medical sites. Lecico Medical Basins are perfect for sterile and health environments that prioritise cleanliness, hygiene, and germ avoidance.
| Colour: | White |
| Material: | Vitreous China |
| Mounting Type: | Wall Hung |
| Style: | Classic |
| Height: | 210mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 492mm |
| Weight: | 14kg |