| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | White |
| Material: | Glass |
| Bulb Colour: | Frosted |
| Lamp Base: | GU10 |
| Lamp Shape: | Reflector |
| Lamp Type: | PAR16 |
| Lamp Technology: | LED |
| Colour Temperature: | 3000K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 450lm |
| Lumen per Watt: | 90lm/W |
| Colour Rendering Index (CRI): | >80 |
| Beam Angle: | 36° |
| Dimmable: | No |
| Lamp Life Hours: | 15000hrs |
| Wattage: | 5W |
| Voltage: | 220V |
| Length: | 54mm |
| Diameter: | 50mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |
| Pack Size: | 1 |
| Weight: | 41g |