| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Shatterproof and energy-saving bulbs. Our Traditional Bulb (S14 E27): With its sleek design and compact size this bulb is versatile and suitable for various lighting applications. Whether you're lighting up your outdoor space, creating a cozy ambience indoors, or setting the mood for a special occasion, the Traditional Bulb is the perfect choice for those seeking a timeless lighting solution.
| Material: | Plastic |
| Lamp Base: | E27 |
| Colour Temperature: | 2700K |
| Colour Spectrum: | Warm White |
| Lumen Output: | 142.6lm |
| Lumen per Watt: | 71.3lm/W |
| Wattage: | 2W |
| Voltage: | 220-240V |
| Height: | 90mm |
| Diameter: | 45mm |