| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black |
| Finish: | Matt |
| Material: | Die-Cast Aluminium |
| Mounting Type: | Surface |
| Shape: | Square |
| Lamp Base: | N/A |
| Lamp Technology: | LED |
| LED Chip: | Birdgelux |
| Lumen Output: | 750lm |
| Lumen per Watt: | 75lm/W |
| Dimmable: | No |
| Wattage: | 10W |
| Voltage: | 100VAC - 240VAC |
| Height: | 225mm |
| Width: | 90mm |
| Length: | 195mm |
| IP Rating: | IP65 (dust-tight + protected against water jets) |
| Weight: | 1240g |