| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Aluminium |
| Battery Type: | Li-ion |
| Battery Voltage: | 18V |
| Drilling Capacity: |
|
| No Load Speed: | 0 - 1800rpm |
| Voltage: | 18V |
| Height: | 115mm |
| Width: | 79mm |
| Length: | 314mm |
| Weight: | 1.8kg |