| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Battery Type: | Li-Ion |
| Battery Voltage: | 18V |
| Collet Capacity: | 3.18mm |
| No Load Speed: | 30000rpm |
| Height: | 296mm |
| Width: | 77mm |
| Length: | 118mm |
| Weight: | 1.4kg |