| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Battery Type: | Lithium-ion |
| Battery Current: | 0.6A |
| Battery Voltage: | 18V |
| Operating Time: |
|
| Wattage: | 3.2W |
| Height: | 116mm |
| Width: | 79mm |
| Length: | 272mm |
| Weight: | 0.65kg |