| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Drilling Capacity: |
|
| Power Input: | 500W |
| No Load Speed: | 0 - 2900rpm |
| Impacts Per Minute: | 0 - 43500I/min |
| Height: | 196mm |
| Width: | 70mm |
| Length: | 262mm |
| Cord Length: | 2m |
| Sound Power Level: | 105dB |
| Sound Pressure Level: | 94dB |
| Vibration Levels: | 14.5m/s² |
| Weight: | 1.7kg |