| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Drilling Capacity: |
|
| Power Input: | 800W |
| No Load Speed: | 0 - 1200rpm |
| Impacts Per Minute: | 0 - 4500I/min |
| Height: | 194mm |
| Width: | 71mm |
| Length: | 362mm |
| Cord Length: | 4m |
| Weight: | 2.5kg |