| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Power Input: | 320W |
| No Load Speed: | 6000 - 20000rpm |
| Height: | 92mm |
| Width: | 64mm |
| Length: | 275mm |
| Cord Length: | 5m |
| Weight: | 1.4kg |