| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Colour: | Black & Teal |
| Material: | Metal & Plastic |
| Power Input: | 200W |
| Orbit Stroke Rate: | 14000o/min |
| Height: | 141mm |
| Width: | 112mm |
| Length: | 131mm |
| Cord Length: | 2m |
| Abrasive Paper Size: | 114 x 102mm |
| Sanding Pad Size: | 112 x 102mm |
| Weight: | 1.1kg |